صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان:

احداث نیروگاه خورشیدی؛ مهم ترین دستاورد شرکت گاز استان سمنان در حوزه مسئولیت اجتماعی

نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی فرصت مغتنمی است که صنعتگران با آخرین دستاوردهای داخلی صنعت نفت و گاز و پتروشیمی آشنا شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا اعوانی، مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این مطلب و با اشاره به شعار نفت ملی، کالا و خدمات ایرانی در نمایشگاه بیست و پنجم گفت: حضورصنعتگران ایرانی و ارائه اخرین دستاوردهای آن‌ها در نمایشگاه، بیانگر تنوع تولید و کفیت بالای آن‌هاست که می‌تواند در نهایت منجر به عدم وابستگی به کشورهای دیگر در این صنعت بزرگ شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، مشترکین گاز استان را بالغ بر ۳۰۰ هزار مشترک عنوان کرد و افزود: در حال حاضر، ۱۰۰ درصد مناطق شهری و ۹۲ درصد مناطق روستایی استان تحت پوشش گازرسانی قرار دارند، البته ذکر این نکته ضروری است که روستاهای باقیمانده به لحاظ فنی قابلیت اجرایی دارند ولی فاقد توجیه اقتصادی می باشند که در صورت افزایش سرانه خانوار برای گازرسانی از سوی وزارت نفت قابلیت اقدام خواهد داشت.

اعوانی مهم ترین دستاورد شرکت گاز استان سمنان در سال ۹۹ را احداث نیروگاه خورشیدی ۱۲۵ مگابایتی عنوان کرد و گفت: احداث آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در جهت توسعه آموزش در بخش تخصصی گازرسانی که نقش موثری در توسعه صنعت گاز کشور و بهره‌گیری از نیروی فنی متخصص دارد و شناسایی عوامل موثر در هدررفت گاز با استفاده از روش های نوین (سیستمHi-Flow- sampler )، از دیگر دستاوردهای مهم این شرکت در سال جاری بوده است.

وی در پایان، اظهار داشت: این مهم موجب شد تا به میزان 6 میلیون متر مکعب هدر رفت گاز در سال جاری شناسایی  و با روش های مختلف از نشت آن جلوگیری شود.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/08 - ٠٨:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 43

خروج
تصاویر منتخب